W dniach 8 – 11 maja 2023 r. uczniowie z klas 6b i 7a oraz 4a, 4b i 4c wzięli udział w wycieczce szkolnej w Karkonosze. Pierwszym przystankiem był Wrocław nad Odrą. Wizytówka miasta to kolorowe kamieniczki, rynek i dziesiątki mostów.  Obowiązkowym punktem wycieczki była Panorama Racławicka, w której znajduje się obraz o wymiarach 15 m x 114 m. Dzięki specjalnie zastosowanej perspektywie, oświetleniu i pierwszoplanowych eksponatach przenosi widza wprost w historię dzieła. Drugiego dnia uczniowie wyjechali do Pragi, która zachwyca Starym Miastem i Zamkiem na Hradczanach. Perełką jest ratusz z wieżą zegarową i słynnym zegarem astronomicznym Orloj oraz najsłynniejszy most na świecie – Most Karola. Zwiedzanie stolicy Czech zakończyli na placu Wacława podziwiając Ulicę Praską pełną luksusowych sklepów (Prada, Gucci, Jimmie Choo, Burberry). Na trzeci dzień zaplanowano wędrówkę w góry do schroniska Samotnia położonego w Kotle Małego Stawu. W Karpaczu zwiedzili Świątynię Wang, najstarszy drewniany kościół w Polsce. Wycieczkę zakończyła wizyta we wrocławskim ZOO z największą atrakcją Afrykarium. Pełni wrażeń, nowych przyjaźni oraz wspaniałych chwil wrócili do domu. Było wspaniale!