Kodeks Świetliczaka

1. Używamy form grzecznościowych takich jak: dzień dobry, do widzenia, proszę, dziękuję, przepraszam.
2. Czas w świetlicy staramy się wykorzystywać na kreatywną zabawę, naukę, odpoczynek.
3. W świetlicy każdy ma prawo w sposób kulturalny i nieobrażający nikogo przedstawić swoje zdanie.
4. Słuchamy się nawzajem.
5. Przestrzegamy zasady- jeden mówi reszta słucha ☺
6. Staramy się integrować z uczniami z innych klas, zapraszamy ich do zabawy.
7. Pomagamy sobie nawzajem.
8. Zgłaszamy nauczycielom wszelkie problemy i zjawiska, które nas niepokoją lub stwarzają zagrożenie.
9. Po wejściu do świetlicy plecaki oraz ubrania pozostawiamy w wyznaczonym miejscu.
10. Salę opuszczamy tylko za zgodą nauczyciela.
11. Do świetlicy, po przerwie wchodzimy z nauczycielem.
12.Staramy się spełniać prośby nauczyciela.
13.Podczas odrabiania lekcji oraz zajęć zorganizowanych zachowujemy się tak, by nie przeszkadzać innym.
14.Wywiązujemy się ze swojego zadeklarowanego uczestnictwa w aktywnościach świetlicowych.
15.Wszyscy razem dbamy o estetyczny wygląd sali - po skończonych zajęciach, zabawie odkładamy gry i zabawki na miejsce.
16.W świetlicy nie korzystamy z telefonów komórkowych. (jedynie za zgodą nauczyciela, w sytuacjach wyjątkowych)
17.Przed wyjściem ze świetlicy do domu lub na zajęcia żegnamy się z nauczycielem.