31 stycznia 2020 roku nasza szkoła świętowała jubileusz 50-lecia. Wspólnie z absolwentami, byłymi nauczycielami, dyrektorami i obecnymi uczniami i nauczycielami.

Wielka gala był to czas wspomnień, przypomnienie jak szkoła rozwijała się i zmieniała. We wspomnieniach absolwentów można było usłyszeć jakie osiągnięcia mają jej nauczyciele i uczniowie. Dla gości przygotowana była również okolicznościowa wystawa fotograficzna.

Jubileuszowa gala była sentymentalną podróżą do czasu dzieciństwa. Historię płockiej „szesnastki” przypomniał jej wieloletni dyrektor uwielbiany przez uczniów i nauczycieli Eugeniusz Iwiński, który przez 37 lat był dyrektorem w tej placówce. W czasie jubileuszowych obchodów to właśnie Eugeniusz Iwiński witany ogromnymi brawami, na stojąco przypominał jak powstawała szkoła, która była budowana dla 600 uczniów. A w efekcie chodziło do niej dwa razy więcej uczniów bo dołączono do niej dzieci z ulic Miodowa, Pszczela, Bartnicza. To szkoła wspaniałych ludzi: nauczycieli, uczniów, rodziców. Dzięki  temu ma w swojej historii zapisanych tak wiele sukcesów: edukacyjnych, artystycznych, sportowych.

Słowa podziękowania przekazał także prezydent Płocka Andrzej Nowakowski, który przyznał nagrody kilku pracownikom. Życzenia przekazała również poseł Elżbieta Gapińska, przedstawiciele nauczycielskich organizacji związkowych i dyrektorzy płockich szkół, przedszkoli.