12 stycznia 2024r. odbyła się pierwsza sesja Młodzieżowej Rady Miasta Płocka, w której udział wzięła nasza uczennica wybrana przez społeczność „Szesnastki” – Maja Kwiatkowska z kl.8b. Dzisiaj, 5 lutego Maja bierze udział w spotkaniu młodzieży z Ministrą Edukacji, p. Barbarą Nowacką.

Samorzad 2024 1

Samorzad 2024

Wybory do Samorządu Uczniowskiego

9. 01. 2023r. Dyrektor szkoły, p. Eliza Ogorzała wystąpiła z wnioskiem o zmianę zapisu punktu Regulaminu SU - paragraf 11, pkt 3, który brzmi:
Jeśli wygaśnięcie mandatu następuje w trakcie kadencji przeprowadza się wybory uzupełniające.
Po dokonaniu zmian w regulaminie zapis ten brzmi:
Jeśli wygaśnięcie mandatu członka Rady następuje w trakcie kadencji przeprowadza się wybory uzupełniające lub za zgodą Rady Uczniowskiej pozostaje ona w zmniejszonym składzie. W sytuacji, gdy wygaśnięcie mandatu dotyczy Przewodniczącego Rady Uczniowskiej, członkowie Rady mogą dokonać wyboru nowego Przewodniczącego spośród członków Rady zwykłą większością głosów. Ustępujący Przewodniczący Rady Uczniowskiej może zachować status członka Rady Uczniowskiej za zgodą Rady.
9. 01. 2022r Przewodniczący Rady Uczniowskiej złożył rezygnację z pełnionej funkcji. Członkowie Rady w składzie: Adam Dąbrowski, Adrianna Radzymińska, Natasza Borowska, Amelia Woźniak i Aleksander Hys dokonali wyboru nowego Przewodniczącego spośród członków Rady zwykłą większością głosów. Przewodniczącą Rady SU została Amelia Woźniak z kl. 8a. Ustępujący Przewodniczący Rady Uczniowskiej zachowa status członka Rady Uczniowskiej.

27 września 2022r. odbyły się wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego i na opiekuna Samorządu Uczniowskiego. W wyborach, zgodnie z Regulaminem SU, wzięło udział 304 uczniów z klas 4-8. Uczniowie wybierali sześciu członków Rady Uczniowskiej spośród 12 kandydatów. Wybory były poprzedzone kampanią wyborczą; pojawiły się kolorowe plakaty i ulotki. Odbyła się również debata kandydatów, na której młodzież prezentowała swoje pomysły na szkołę.

na rok szkolny 2022/2023

• Hys Aleksander 8c- przewodniczący
  • Borowska Natasza 4b- zastępca przewodniczącego
  • Radzymińska Adrianna 6a- zastępca przewodniczącego
  • Woźniak Amelia 8a
  • Dąbrowski Adam 8b
  • Zhurbenko Yuriy 8d

Opiekun SU: Izabela Brzozowska

8 października 2021

Odbyły się Szkolne Wybory do Władz Samorządu Uczniowskiego

Święto demokracji zostało poprzedzone kampanią wyborczą, a Uczniowska Komisja Wyborcza zajęła się dopilnowaniem prawidłowego przebiegu procesu wyborczego.

Radę Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2021/2022 tworzą:

• Maćkiewicz Piotr – przewodniczący
  • Mejri Adam - zastępca przewodniczącego
  • Jagodzińska Zofia
  • Kalota Anna
  • Święta Klaudia
  • Sobiecka Oliwia

Opiekunem Samorządu Uczniowskiego została wybrana p. Izabela Brzozowska.
25 października 2021r. przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego, Maćkiewicz Piotr i Mejri Adam wraz z opiekunem, p. Izabelą Brzozowską wzięli udział w spotkaniu z samorządami szkolnymi innych placówek w Urzędzie Miasta Płocka. Celem spotkania był wybór Miejskiej Młodzieżowej Komisji Wyborczej, której zadaniem było przeprowadzenie wyborów do Młodzieżowej Rady Miasta Płocka.
22 października 2021r. Opiekun Samorządu Uczniowskiego uczestniczył w spotkaniu Rady SU. Omówiono przyszłe działania oraz projekt planu pracy samorządu.
24 listopada 2021r. przedstawiciele samorządów klasowych spotkali się w ramach projektu SZKOŁA DEMOKRACJI. Prawdziwa "burza mózgów" pozwoliła na wybuch licznych inicjatyw uczniowskich. Jest w nas moc!
Z początkiem listopada 2021r. rozpoczęliśmy w naszej szkole zbiórkę na Górę Grosza. Uczniowie i pracownicy "Szesnastki" co roku hojnie wspierają tę akcję, a zebrane paczki z monetami z dnia na dzień robiły się coraz cięższe... .
My dla Nas - to uczniowska inicjatywa, której celem jest przygotowanie słodkich paczek świątecznych dla najbardziej potrzebujących dzieciaków z naszej szkoły. To już 10. edycja tej akcji i kolejny pobity rekord - przy wsparciu całej społeczności szkolnej, uczniów, rodziców i wszystkich pracowników udało się nam przygotować 26 paczek! Brawo My!
17 grudnia 2021r. w ramach Festiwalu Tradycji Świątecznych uczniowie poznawali zwyczaje bożonarodzeniowe z różnych zakątków świata. Hmmm... Święty Mikołaj to nie wszędzie Święty Mikołaj? Dziwne
19 stycznia 2022r. Rada Uczniowska i samorządy klasowe spotkały się, by podsumować podjęte w pierwszym okresie działania. Jesteśmy dumni z podjętych inicjatyw, a w naszych głowach kiełkują kolejne pomysły!