Regulamin konkursu polonistycznego

z cyklu „Rozwijamy talenty z Kopernikiem”

1. Organizator konkursu.
  2. Organizatorem konkursu są nauczycielki języka polskiego ze Szkoły Podstawowej nr 16 im. Mikołaja Kopernika w Płocku: p. Dorota Walczak i p. Joanna Kowalska.

1. Cel konkursu.
  2. Cele konkursu to:
  • rozbudzanie u uczniów świadomości na temat postaci patrona Szkoły – Mikołaja Kopernika;
  • rozwijanie wiedzy na temat życia i działalności naukowej słynnego polskiego astronoma;
  • poznawanie pojęć związanych z astronomią;
  • kształtowanie umiejętności ortograficznych, interpunkcyjnych i językowych;
  • rozwijanie wyobraźni i kreatywności;
  • doskonalenie umiejętności samodzielnego wyszukiwania informacji.

• Tematyka, forma oraz wyznaczniki pracy konkursowej.
  1. Zadanie konkursowe polega na wykonaniu krzyżówki, po uzupełnieniu której powstanie hasło główne: MIKOŁAJ KOPERNIK.
  2. Krzyżówka w całości powinna dotyczyć życia Mikołaja Kopernika, jego działalności oraz astronomii.
  3. W krzyżówce należy wpisać hasło główne (na kolorowo) oraz hasła poboczne. Pod spodem należy zapisać objaśnienia do haseł pobocznych w formie równoważników zdań.
  4. Uczniowie wykonują prace ręcznie (nie komputerowo). Dbają o poprawność rzeczową, językową, ortograficzną i interpunkcyjną, a także o estetykę.
  5. Dodatkowo punktowanie będą ozdobne i tematyczne elementy graficzne wykonane ręcznie.

1. Warunki uczestnictwa w konkursie.
  2. Uczestnikiem konkursu jest uczeń Szkoły Podstawowej nr 16 im. Mikołaja Kopernika w Płocku, który zapoznał się z regulaminem.
  3. Uczestnictwo w konkursie jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.
  4. Prace konkursowe wykonywane są indywidualnie, zgodnie z regulaminem.
  5. Uczeń przygotowuje pracę według własnego pomysłu.

1. Składanie prac konkursowych.
  2. Prace należy dostarczyć do 24 marca 2023 r. do p. Doroty Walczak (sala 35) lub do p. Joanny Kowalskiej (sala 36).
  3. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do wydłużenia terminu składania prac.
  4. Prace powinny być podpisane: imię, nazwisko, klasa.
  5. Oddane prace nie będą zwracane uczestnikom.
  6. Prace złożone po terminie nie będą oceniane.

1. Ocena prac konkursowych.
  2. Prace będą oceniane przez Komisję Konkursową według następujących kryteriów:
  • zgodność z regulaminem;
  • estetyka pracy;
  • poprawność językowa, ortograficzna i interpunkcyjna;
  • pomysłowość.
  1. Prace zostaną podzielone na trzy kategorie:
  • klasy I–III,
  • klasy IV–VI,
  • klasy VII–VIII.
  1. Planowana data ogłoszenia wyników: 3–5 kwietnia 2023 r.
  2. Wyniki zostaną zamieszczone na stronie szkoły oraz na korytarzu na II piętrze.
  3. Dla laureatów przewidziane są nagrody-niespodzianki.

Ze zdjęć prac konkursowych powstanie wirtualna wystawa na stronie internetowej szkoły.