Gra miejska „Kobiecym okiem”👁

17 listopada 2023 roku uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 16 im. Mikołaja Kopernika w Płocku wzięli udział w grze miejskiej „Kobiecym okiem”👄💄👠👒 Została ona zorganizowana przez Książnicę Płocką im. Władysława Broniewskiego i Młodzieżowy Dom Kultury im. Króla Maciusia Pierwszego w Płocku w partnerstwie z Komitetem Społecznym Budowy Pomnika Marceliny Rościszewskiej, który podczas uroczystego finału reprezentowała m.in. p. dyr. Eliza Ogorzała.
Gra miała na celu przybliżenie młodzieży ze szkół podstawowych postaci zasłużonych dla Płocka kobiet mających ogromne zasługi w walce o odzyskanie niepodległości w 1918 roku. Wydarzenie wiązało się ze zbliżającą się 105. rocznicą utworzenia w Płocku Służby Narodowej Kobiet Polskich, którą zainicjowała Marcelina Rościszewska.
„Szesnastkę” reprezentowały dwie pięcioosobowe drużyny złożone z siódmo- i ósmoklasistów, którzy z chęcią i zaangażowaniem wykonywali przydzielone zadania, ucząc się poprzez zabawę. W tym celu nasi reprezentanci odwiedzili nie tylko Książnicę Płocką oraz Młodzieżowy Dom Kultury, ale także Muzeum Mazowieckie. Grupami opiekowały się p. Magdalena Ołdakowska i p. Joanna Kowalska.