Spójrz w niebo 2024

W dniu 23 kwietnia 2024 roku odbyła się II edycja Powiatowego Konkursu Interdyscyplinarnego dla uczniów klas VII-VIII „Spójrz w niebo”. Głównym organizatorem były Książnica Płocka im. Władysława Broniewskiego oraz Szkoła Podstawowa nr 16 im. Mikołaja Kopernika. Uczestnicy drużynowo rozwiązali test wiedzy o Mikołaju Koperniku. Następnie przedstawiali prezentacje o wybranych planetach układu słonecznego. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Władysława Broniewskiego w Bielsku opowiedzieli - „Neptun tajemniczy gigant na skraju Układu Słonecznego”. Drużyna z „Szesnastki” zaprezentowała pracę pt. „ Planeta Wenus”, a grupa ze Szkoły Podstawowej nr 14 im. Władysława Szafera w Płocku przedstawiła materiał o ”Uranie Lodowym Gigancie”. Po sprawdzeniu testów i ocenie prezentacji jury wyłoniło laureatów:

I miejsce Szkoła Podstawowa nr 14 w Płocku – Natalia, Kacper, Gabriel,

II miejsce  Szkoła Podstawowej nr 16 w Płocku – Alan, Karol, Wiktor,

III miejscu Szkoła Podstawowa z Bielska – Piotr, Przemysław, Emilia.

Zwycięscy otrzymali dyplomy, nagrody i dodatkowe punkty przy rekrutacji do szkoły średniej.

Honorowy patronat nad konkursem objął Prezydent Miasta Płocka Pan Andrzej Nowakowski.

Gratulujemy zwycięzcom!

Zapraszamy do obejrzenia prezentacji i fotorelacji z konkursu.