Ułatwienia dostępu

 

Płocka Akademia Piłki Ręcznej powstała w 2014 roku z inicjatywy ówczesnego prezesa SPR Wisły Płock pana Roberta Raczkowskiego oraz władz miasta Płocka  na czele z Prezydentem panem Andrzejem Nowakowskim. Pierwszym koordynatorem Akademii był pan Bogdan  Zajączkowski, następnie pan Przemysław Zieliński, a obecnie pan Krzysztof Kisiel.

Ideą Akademii jest wychowanie dzieci i młodzieży poprzez sport i kulturę fizyczną.

Naszym zadaniem jest popularyzacja piłki ręcznej oraz zachęcenie dzieci do aktywnego spędzania czasu wśród rówieśników, dla których piłka ręczna to przede wszystkim dobra zabawa. Chcemy również udowodnić, że zajęcia sportowe nie muszą być nudne i monotonne. Ciekawy dobór ćwiczeń i zabaw sprawia, że dzieci z niecierpliwością  wyczekują na kolejne sportowe spotkania, sparingi, zawody.

Marzeniem każdego młodego adepta piłki ręcznej jest oczywiście gra w pierwszej drużynie i reprezentowanie Wisły Płock lub Jutrzenki Płock na boiskach Polski i Europy. Celem Akademii jest wychowanie przyszłych zawodników i zawodniczek klubu dla potrzeb I i II drużyny płockiego szczypiorniaka. Nie każdy będzie miał jednak zaszczyt założyć koszulkę z logo Wisły i odpowiednio Jutrzenki w dorosłej piłce, jednak wpajając chłopcom i dziewczynkom przywiązanie do barw klubowych i tradycji pragniemy, by każdy z nich pozostał wiernym kibicem tej pięknej dyscypliny sportowej. W codziennej pracy z dziećmi przynależnymi do APR dużą wagę przywiązujemy również do wyników edukacyjnych osiąganych przez naszych  uczniów (zawodników i zawodniczki). Dlatego dbamy o to, aby w  klasach sportowych, do których uczęszczają młodzi adepci Akademii, kłaść nacisk na poczucie odpowiedzialności z wywiązywania się ucznia z podstawowych obowiązków szkolnych, przychodzenia do szkoły przygotowanym do lekcji i gotowym do podejmowania nowych wyzwań. Zabiegamy o to, by sukcesy na boisku szły w parzę z wynikami w nauce. Trening w Płockiej Akademii Piłki Ręcznej to radość, zabawa, satysfakcja osiągnięta  systematyczną pracą na treningach. To także wpajanie tolerancji, wyrozumiałości i szacunku do przeciwnika – innego człowieka.

Priorytetem Akademii jest usystematyzowanie wszystkich etapów szkolenia w jednolity program przygotowujący dzieci i młodzież do profesjonalnego uprawiania sportu, a w szczególności piłki ręcznej.

Celami Akademii są:

 • wychowanie dzieci i młodzieży poprzez sport i kulturę fizyczną;
 • stymulowanie aktywności ruchowej najmłodszych dzieci – poczynając od uczniów szkół podstawowych klasy I-III;
 • rozbudzenie zainteresowań sportem a w szczególności piłką ręczną;
 • budowa profesjonalnego systemu szkolenia w ramach systemu edukacji;
 • podnoszenie poziomu szkolenia, wyników i osiągnięć w piłce ręcznej;
 • umiejętność łączenia nauki z uprawianiem sportu;
 • możliwość uprawiania sportu dla utalentowanej młodzieży pochodzącej z różnych środowisk Płocka;
 • dotarcie z ideą sportu, jako wspaniałej zabawy i przygody do najmłodszych;
 • obniżenie wieku dzieci objętych programem edukacji sportowej;
 • zdiagnozowanie poziomu sportowego u dzieci i wszechstronny rozwój sprawności ruchowej i zdolności motorycznych dzieci, oraz opanowanie elementarnej techniki piłki ręcznej;
 • rozwijanie współzawodnictwa sportowego oraz współpracy w zespole;
 • propagowanie wśród dzieci i ich rodziców zdrowego stylu życia oraz promocja atrakcyjnych form aktywnego spędzania czasu wolnego;
 • promocja zdrowotnych i wychowawczych wartości sportu;
 • wyrabianie nawyków higieniczno – zdrowotnych niezbędnych w codziennym życiu;
 • zwiększenie aktywności fizycznej.

Cele i zadania programu są ściśle związane z dążeniem do osiągnięcia głównego celu wieloletniego treningu – profesjonalnego przygotowania zawodników i zawodniczek do startu w zawodach szczebli ogólnopolskiego i międzynarodowego, a także podniesienie poziomu sportowego w naszym mieście.

https://www.wislatv.pl/pl/programy/pilka-reczna-okiem-kobiety/film/528-magazyn-sportowy-nr-204

https://www.wislatv.pl/pl/programy/pilka-reczna-okiem-kobiety/film/450-plocka-akademia-pilki-recznej

https://www.instagram.com/plocka_akademia_pilki_recznej/

https://m.facebook.com/profile.php?id=100049256525997

https://www.facebook.com/100049256525997/videos/645153936752243/

Union Dental
Adres
ul. Piasta Kołodzieja 7
09-400 Płock
Kontakt
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
(24) 364 31 21
Godziny otwarcia
 • Sekretariat
  7:30 - 15:30
 • Świetlica

  7:00 - 16:00

© Szkoła Podstawowa nr 16. All rights reserved.
.
© Szkoła Podstawowa nr 16 w Płocku